Návod

1. Stažení a licence

    Program Marks Counter je ke stažení zde na webu K upsikrecka.cz. Lze jej bezplatně stáhnout a využívat pro osobní účely. Pokud chcete program Marks Counter využívat ve své firmě / škole, kontaktujte autora (využití je možné pouze s jeho souhlasem). Bezplatné šíření programu je povoleno pod podmínkou uvedení autora.

 

2. Instalace

    Program Marks Counter je v současné době bezinstalační. Stačí tedy jen stáhnout příslušný EXE soubor a spustit jej. Program je možno spustit pouze na počítačích s operačním systémem Windows.

 

3. Výpočet váženého průměru z tabulky

(Obrázek kliknutím zvětšíte na plnou velikost)

 

    Do řádku "Známky" zadejte Vaše jednotlivé známky. Do řádku "Váhy" zadejte váhy jednotlivých známek. Údaje zadávejte tak, aby váha první známky byla první, váha druhé známky byla druhá atd. Každé dvě známky (váhy) musí být odděleny středníkem (středník vypadá takto ";") a celý zápis musí být zakončen tečkou. V zadávaných údajích nedělejte mezery! Známky jako je 2-, 2/3 a jiné mezistupňové známky zadávejte jako "2,5".

 

Příklad:

Známky 2, 3, 2, 2, 1, 1, 1-, 1, 1/2, 3, 3, 2, 3, 2, 3, 2-, 3 zadejte do řádku známky následovně:
2;3;2;2;1;1;1,5;1;1,5;3;3;2;3;2;3;2,5;3.

 

    Po vyplnění obou řádků stačí kliknout na tlačítko "Vypočti vážený průměr z tabulky".

 

4) Výpočet váženého průměru ze souboru

    Program Marks Counter umí také vypočítat vážený průměr ze známek zapsaných v souboru TXT. Soubor TXT ale musí mít odpovídající formát - ten se shoduje s formátem, v jakém je třeba známky zadávat do tabulky s tím rozdílem, že známky musí být v TXT souboru na prvním řádku a váhy na druhém.

 

Příklad:

Známky a váhy z Anglického jazyka jsou následující:

(Využit výpis z elektronické žákovské knížky Gymnázia J. A. Komenského a JŠ s právem SJZ Uherský Brod. "C" označuje kompozici = váha 10)

Soubor TXT tedy bude vypadat TAKTO.

 

    Pro načtení TXT souboru se známkami stačí kliknout na položku "Soubor" v levém horním roju okna, poté na "Načíst známky ze souboru...".

Objeví se okno, ve kterém je třeba najít a označit TXT soubor, ze kterého chcete vypočítat vážený průměr. Poté klikněte na tlačítko "Otevřít". Program doplní známky do polí. Dále již stačí kliknout na tlačítko "Vypočti vážený průměr z tabulky".

 

5) Nastavení

    Program Marks Counter v současné době disponuje 5 volitelnými barevnými vzhledy. Mezi těmito vzhledy můžete volitelně přepínat a výsledné nastavení uložit.

    Stačí kliknout na položku "Nastavení"  v levém horním roku programu. Objeví se tabulka, kde můžete vybrat jeden ze vzhledů, který se má použít. Svůj výber potvrďte kliknutím na tlačítko "Uložit nastavení a zavřít". Nastavení se uloží a program použije vybraný vzhled při každém dalším spuštění. Pokud výběr nechcete uložit, stačí okno nastavení zavřít. Po restartování programu bude opět použit původní vzhled.

Pozor!

V novém a snad i lepším nás nyní najdete na webu https://kupsikrecka.cz. K tomuto kroku došlo z důvodu převodu webu k jinému poskytovateli hostingu a tato stránka již bohužel nebude aktualizována. 

Autor webu - Vít Valečka

Anketa

Líbí se vám nový vzhled, nebo jste byly spokojenější se starým?

Celkový počet hlasů: 1070